KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13069030

nr 1306 9030

Lauritz Haaland

(1855-1938), Norge

Oljemålning, Fiskebåt. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 64x48 cm

Lauritz Haaland, norsk bildkonstnär född 1855, död 1938.

måndag 10 februari 2020
kl 20:33:56

Lauritz Haaland

Läs mer om Lauritz Haaland